Ozon Sterilizasyon Makineleri

ozon dezenfeksiyon jeneratörleri

Ozon gazı doğadaki en güçlü anti oksidandır. Bulunduğu ortamdaki bakteri, virüs, mikrop, akar, mite gibi zararlıları yok eder. Aynı zamanda, sigara kokusu, yemek kokusu, küf kokusu ya da istenmeyen diğer tüm kokuları okside ederek yok eder. Doğada şimşek çakması sonucu oluşan yüksek gerilim ve oksijen gazının bulunduğu yerlerde doğal olarak oluşur. Atmosferin üst katmanlarında yoğun olarak bulunan ozon gazı, aynı zamanda dünyamızı güneşten yayılan zararlı kanserojen UV ışınlarına karşı da korur.

Özellikle bu yıl dünya çapında yaşanan virüs salgınının ardından, her türlü virüs, mikrop ve bakterilere karşı en doğal, önleyici tedbir olarak ozon gazı sterilizesyonu pek çok alanda kullanılmaktadır. Ozon makineleri ile havada bulunan oksijene yüksek gerilim uygulanarak elde edilen ozon, diğer kimyasal sterilizasyon yöntemlerinde olduğu gibi herhangi bir kalıntı bırakmadan, maksimum 90 dakika içinde tekrar oksijene dönüşür. Bu süre içinde uygulandığı alandaki tüm zararlıları yok eder. Çok yoğun uygulandığında insan sağlığı için de zararlı olabilir.

Ozon gazı aynı zamanda içme suyu, kullanım suyu, havuz suyu sterilizasyonu için de kullanılır. Endüstriyel tarımda sıklıkla ürünleri zararlılardan koruma amaçlı kullanılan pestisitler mutfağımıza giren sebze ve meyvelerin üzerinde bulunur ve çoğu zaman yıkayarak ya da sirkeli suda bekleterek yiyeceklerimizin üzerinden çıkmazlar. Ozon gazı ile yeterince sterilizasyon uygulanırsa meyve ve sebzelerde bulunan pestisitlerin %95 oranında çözülür ve yiyeceklerimiz tam olarak sterillize olur. Ev tipi Triovita Mini Ozon jeneratörü, hem hava hem de suyu ozanlamak için kullanılır.

Triovita ev tipi ozon jeneratörü

Ozon sterilizasyon makineleri, evlerde, dükkanlarda, ulaşım araçlarında sterilizasyon amaçlı kullanılabilir. Triovita markalı ozon makinelerinin iki farklı modeli bulunmaktadır. Ev tipi mini Triovita Ozon makinesi saatte 300 mg ozon üretir ve 50 metrekareye kadar olan alanların ozon sterilizsyonu için yeterli kapasiteye sahiptir. Triovita Herkül tipi ozon jeneratörleri ise 7 gr/saat ozon üretir ve kullanıldığı ortamda şoklama usulüyle sterilizasyon yapar. 50-100 metrekare alanlar için hızlı ozonlama yapmak için güçlü bir cihazdır. Özellikle çok odası bulunan otel gibi tesislerin günlük sterilizasyonu için çok ideal bir araçtır. Büyük boy yüksek kapasiteli Triovita Herkül ozon makinesi kullanılırken oluşan yoğun ozon gazı nedeniyle uygulama sırasında yanında insan ya da evcil hayvan bulunmaması gerekmektedir. Özellikle kronik solunum yolu, kalp ve dolaşım sistemi hastalıkları bulunan kişilerin yoğun ozon gazına mağruz kalmamaları gerekmektedir.

İşyeri tipi büyük boy herkül ozon jeneratörü

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir